ADVANCE DJ1. Elektronik müziğin ve DJ’liğin tarihsel gelişimi

Bugün dinlediğimiz elektronik müzik türlerinin geçmişten bugüne evriminin ve yapım süreçlerinin incelendiği bir derstir.

2. Mix teknikler ( Beat mixing, phrasing, blending, drop)

Studyomuzda dünya standartarında kullanılan pioneer setup’la mix teknikleri dersimiz yapılmaktadır. Katılımcıların her ders  ekipmanlarla pratik yapmasını hedeflemekteyiz.

 3. Etkin ve güncel arşiv oluşturmak

Dj’ in en önemli görevlerinden biri de etkin arşiv oluşturmaktır. Bu etkin arşivin nereden temin edildiği ve o arşivin performansa göre nasıl düzenlendiğinin detaylı incelendiği bir derstir.

 4. Kitleyle iletişim

Eğlence dünyasının gözleme dayalı tecrübelerinin aktarıldığı bir derstir.Kitleye uygun müzik seçimi ve kitleyi yönlendirme yöntemleri işlenir.

 5. Bağlantı sistemleri ve setuplar

Dj’lerin kullandığı ekipmanlar çeşitli bağlantı sistemleriyle profesyonel ve amatör sistemlere entegre olur. Bu ders programında sesin fiziksel yapısı, frekanslar, bağlantı sistemleri, profesyonel ses sistemleri ve dj setupları incelenecektir.

6. Production

Dj’liğn üretim sürecinde kullandıkları Ableton , Logic, Cubase, Fl  programlarının  çalışma prensiplerinin incelendiği bir derstir.

 7. Armonik mix teknikleri ve ses algısı

Mixlerin etkili ve uyumlu bir kompozisyon oluşturması için beat mixing ve armonik mixing, mixer üzerinde fx ve eq ile birlikte incelendiği bir derstir. 

8. Dijital djing

Önde gelen dj yazılımlarının (Traktör, Recordbox, Serato…) tanıtımının yapıldığı ve etkin kullanımı anlatıldığı bir derstir.

9. Performans uygulamaları

Bu uygulamalı modülde, öğrenciler tarafından hazırlanan çalma listelerinin(playlist) kendilerinden beklenen setlerle uyumu ölçülür.

 10. Dj’likte profesyonelleşmenin yolları

Müzikal olarak souncloud ve youtube gibi profil sayfalarının oluşturulması.